14 czerwca 2023 r. grupa uczniów z klas II i III wzięła udział w Naukowym Pikniku Żeglarskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Bierkowie.

Piknik był jednym z działań projektu „Rejs po wiedzę – rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską na terenie Miasta Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica”. Organizatorzy przygotowali 12 stanowisk, a wśród nich między innymi: malowanie kamieni, zdalnie sterowane modele pływające zbudowane w oparciu o zestawy klocków Lego, malowanie twarzy, zabawy sportowe na świeżym powietrzu, dmuchany zamek i pyszny poczęstunek. Największą atrakcją okazało się piana party, które skradło serca uczestników imprezy. Dziękujemy za cudowną zabawę!