14 i 15 września uczniowie z klas I - III wzięli udział w warsztatach pszczelarskich. Prowadził je pan Krzysztof Startek, właściciel Pasieki Królowa Marysieńka z Reblinka. Pan Krzysztof w niezwykle ciekawy sposób przybliżył dzieciom życie w ulu,

zwyczaje pszczół, rodzaje zapylaczy, rodzaje miodów. Mogły one obserwować pszczoły z jednego ula. Było ich ponad tysiąc. Zobaczyły oznaczoną królową, poznały rolę pszczół, trutni i królowej. Podziwiały regularność plastrów, smakowały pyszny miód, dowiedziały się, że jasne miody, to miody wiosenne , a ciemne, to jesienne. Poznały ich lecznicze znaczenie. Nasz gość opowiedział o pracy pszczelarza, zapoznał z narzędziami oraz strojem pszczelarza. Niektórzy mieli okazję go przymierzyć. Praktyczną część warsztatów zwieńczyło przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego. Uczniowie w warunkach szkolnych poczuli klimat prawdziwej pasieki. Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi za fascynujące opowieści o pszczołach i swojej pracy.