W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym 15 września uczniowie klas pierwszych mieli przyjemność gościć policjantów oraz panią pedagog Jagodę Grobelną.

Tematem spotkania była „Bezpieczna droga”. Omówione zostały zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócono szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Była też część praktyczna – symulacja przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy spisali się na medal. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Wierzymy, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.