15 września uczniowie z klasy 2a oraz 2b wyruszyli na wycieczkę do edukacyjnej pasieki "Wędrowna barć" w Krzemienicy.

Podczas „zielonej lekcji” dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w pasiece, jak nazywają się i jakie zadania wykonują mieszkańcy ula – królowa, robotnice, trutnie. Zdobyliśmy wiadomości na temat produktów pszczelich pozyskiwanych dzięki pracy pszczół oraz ich wartości odżywczych i leczniczych. Największym doświadczeniem był pokaz i poznawanie sprzętu pszczelarskiego. Mieliśmy możliwość wirowania miodu na 50-letniej miodarce oraz przymierzenia stroju pszczelarza, a także obserwacji rodziny pszczelej w szklanym ulu. Na koniec uczniowie zakupili drobne pamiątki w postaci słoiczków z miodem lub świeczek z wosku pszczelego.