28 września uczniowie klasy 1 a w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Klasa w terenie" wykonała zadanie "Wyjście w ciekawe miejsce". Uczniowie wybrali się pociągiem na wycieczkę do Ustki.

Dla niektórych była to pierwsza podróż tym środkiem transportu. W Ustce odwiedzili Muzeum Chleba, gdzie poznali drogę "Od ziarenka do bochenka", zobaczyli maszyny stosowane niegdyś w piekarnictwie, książki o historii piekarnictwa i cukiernictwa, pocztówki i znaczki z motywem chleba, przyprawy, ceramiczne obrazy, XVII-wieczny stół do wyrabiania ciasta piernikowego, przedwojenny automat do sprzedaży cukierków oraz jedną z pierwszych lodówek, która działała bez użycia prądu. Dzieci obejrzały też film, na którym założyciel muzeum, nieżyjący już Eugeniusz Brzóska, opowiada o tym jak dawniej powstawał chleb, o tym dlaczego należy go szanować. To była cenna lekcja i mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą o niej pamiętali. Pierwszoklasiści odbyli również spacer na promenadę. Miłym akcentem było odwiedzenie w drodze na dworzec PKP "Góry Lodowej", gdzie mogli odpocząć i rozkoszować się lodami. To była bardzo udana wyprawa, której towarzyszyła wspaniała pogoda i dobre humory.