19 maja w naszej szkole odbyła się XX edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Przez poezję z humorem”. Jego celem jest propagowanie poezji wśród dzieci, zachęcenie do czytelnictwa poezji dziecięcej,

kształtowanie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności związanych z recytacją. Pomysłodawczyniami i organizatorkami tego konkursu jest pani Grażyna Krupiarz i Alicja Jaroszewicz - Sycz, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. W tegorocznym konkursie wzięło udział 16 uczniów z 7 słupskich szkół. Zebranych gości powitała pani Dorota Zach, zastępca dyrektora szkoły. Prezentacji uczestników dokonywali uczniowie z klasy 5c: Natasza Czernyhowska, Iga Krefta oraz Wiktor Nikadon. Komisja w składzie: Wioletta Brzęcka, Anna Buczkowska – Pawlik oraz Ilona Orlikowska miała wyjątkowo trudny wybór, albowiem poziom uczestników był wysoki. Dzieci recytowały bardzo ciekawe i długie wiersze. Swoimi występami wywoływali uśmiech wśród publiczności, dojrzale interpretowali teksty. Dzieci były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

Klasy I

I miejsce – Gaja Olczak (SP 3)

II miejsce – Blanka Bukowska (SP 10)

III miejsce – Wiktoria Hojczyk (SP 5)

 

Klasy II

I miejsce – Marcelina Buśkiewicz (SP 8)

II miejsce – Kaja Lewandowska ( I SSP STO)

III miejsce – Laura Bartkowska ( Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św.Rodziny)

 

Klasy III

I miejsce – Oskar Nikadon (SP 8)

II miejsce – Sebastian Łozyk (SP 5)

III miejsce – Katarzyna Winnik ( I SSP STO)

 

Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy wykonane przez panią Jolantę Czarnowską. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich. Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu. Dziękujemy również pani Annie Bajer za wykonanie dekoracji z uśmiechniętym słoneczkiem, które przez 20 lat nam towarzyszyło jako logo konkursu.