Tym razem Biblioteka zaprasza zarówno uczniów młodszych i trochę starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Cały październik tego roku będą nowości, więc będzie się działo, oj będzie się działo.

W najbliższym tygodniu (12 do 16 października) zapraszam do wypożyczania książek z serii

Zaopiekuj się

mną

Dziennik cwaniaczka

Violetta

Lubisz milusińskie kotki i pieski? Słodkie małe urocze zwierzaczki. Seria zaopiekuj się mną jest w sam raz dla Ciebie. Książeczki z serii "Zaopiekuj się mną" opowiadają historie różnych zwierząt, które potrzebowały pomocy. Niektóre książeczki oparte są na prawdziwych historiach. Autorka czerpie inspiracje z opowieści na temat zwierząt. Pomysłów najczęściej dostarczają jej dzieci, które podczas spotkań autorskich opowiadają, co przydarzyło się ich pupilom. Czasami bazuje również na historiach swoich znajomych.

Szkoła i codzienne sprawy czasem Cię przerażają? Więc bohater serii "Cwaniaczka" stać się może Twoim przyjacielem. "Dziennik cwaniaczka" to seria książek dla dzieci i młodzieży wydawanych od 2007 roku. Ich autorem jest Amerykanin Jeff Kinney. Książki opowiadają o życiu nastoletniego Grega, który opisuje swoje perypetie i zmagania ze szkolną rzeczywistością w prowadzonym przez siebie dzienniku. Zdarzenia inspirowane są osobistymi przeżyciami twórcy.

Violetta przypadnie do gustu nastolatkom. Seria opowiada o  dziewczynie, która nie jest świadoma swojego talentu do śpiewania. Zdolność tą odziedziczyła po swojej matce, słynnej piosenkarce, która zginęła w wypadku, gdy Violetta miała 5 lat. Jej ojciec to człowiek sukcesu, który pragnie chronić córkę, ukrywając przeszłość, aby nie podążyła tą samą drogą co jej matka... Chcesz poznać losy utalentowanej dziewczyny? Zapraszam do biblioteki.