Kolejne nowości w naszej bibliotece. Jesień. Na dworze bywa deszczow i nie zawsze chce się wyjść na dwór. Nie siedź cały wieczór przed ekranem. Wypożycz ciekawą książkę i czytaj. 

Komiksy!!! "Tytus, Romek i Atomek" . Dwaj harcerze - Romek i A’Tomek – starają się uczłowieczyć człekokształtną małpę – Tytusa de Zoo, posiadającego więcej cech ludzkich niż małpich. Kolejne tomy komiksu to podróże bohaterów w rozmaite dziedziny wiedzy w wymyślnych pojazdach skonstruowanych przez prof. T.Alenta lub A’Tomka. Każda księga umieszcza bohaterów w innej roli. Tytus, Romek i A’Tomek zawsze pakują się w jakieś kłopoty, ale zawsze jakoś udaje się im z nich wybrnąć. Świat w komiksie jest bardzo absurdalny i odznacza się błyskotliwym humorem, a jednocześnie zawiera wiele edukacyjnych przesłań dotyczących geografii, ochrony przyrody czy historii. Seria komiksów przyjęła się tak dobrze, że w 2005 roku została wydana komputerowa gra przygodowo-zręcznościowa pod tytułem „Tytus, Romek i A’Tomek”, w której wcielający się w Tytusa gracz musiał powstrzymać rebelię zbuntowanych robotów.

A teraz coś dla wielbicieli wszelkich tajemnic i zagadek. "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" to seria książek o dwójce młodych przyjaciół rozwiązujących detektywistyczne zagadki. Lasse i Maja to najlepsi przyjaciele, którzy chodzą do jednej klasy. Dzięki swojej ciekawości, inteligencji, wyobraźni i pozytywnemu nastawieniu potrafią rozwiązywać prawdziwe kryminalne zagadki. Swoje biuro detektywistyczne prowadzą w niewielkim szwedzkim miasteczku Valleby. Chociaż biuro mieści się w piwnicy domu Mai, jest dobrze wyposażone. Znajduje się w nim wiele sprzętów pomocnych w pracy detektywa: lupa, aparat fotograficzny, sztuczne nosy, komputer i wiele innych. Miasteczko, choć niewielkie, kryje w sobie wiele niezwykłych zagadek, które tylko czekają na rozwiązanie.