We wtorek 14 czerwca 2022 r. uczniowie klas 4b, 4c, 4d i 5a Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku wybrali się na wycieczkę do Gdyni i Gdańska.

Wycieczka rozpoczęła się zbiórką za Halą Gryfia w Słupsku o godzinie 7:45. Po sprawdzeniu pojazdu, ruszyliśmy o godzinie 8:00 w kierunku Gdyni. Do miasta dotarliśmy o godzinie 10:20. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Akwarium Gdyńskim, w którego ogrodzie zoologicznym mogliśmy poznać faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym. O godzinie 11:45 rozpoczęliśmy zwiedzanie Statku-muzeum „Daru Pomorza”, cumującego przy gdyńskim Molo Południowym. Dowiedzieliśmy się m.in., że ten trójmasztowy żaglowiec służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa przez ponad 50 lat. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć rozpoczęliśmy realizację kolejnego punktu programu, ktorym było poznanie historycznego układu urbanistycznego Gdyni. Pod opieką przewodnika odbyliśmy spacer jedną z głównych osi reprezentacyjnych miasta, prowadzącą w kierunku morza, na którą składa się ciąg ulicy 10 Lutego, Skwer Kościuszki oraz Aleja Jana Pawła II wraz z pirsem - Molem Południowym oraz Basen Żeglarski. W trakcie spaceru znaleźliśmy też czas na zakup pamiątek.

Gdynię opuściliśmy po godzinie 12:30. Po krótkiej podróży autokarem dotarliśmy do restauracji McDonald’s w Gdańsku-Oliwie, gdzie uczestnicy wycieczki posilili się, a następnie do Oliwskiego ZOO. Zwiedzanie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego rozpoczęliśmy o godzinie 15:00. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się, że w oliwskim zoo żyje ponad 1000 zwierząt reprezentujących blisko 200 gatunków. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć z bliska słonie, hipopotamy, żyrafy, antylopy, wiele małp, w tym orangutany i szympanse, a także różne gatunki ptaków, węże, żółwie i masę innych zwierząt. Duże wrażenie zrobił na nas lampart perski, a także młode lwiątko, które dopiero niedawno przyszło na świat.

Trójmiasto opuściliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanego pobytu. Po trzech godzinach podróży, o 20:00 dotarliśmy na parking za halą Gryfia w Słupsku, skąd uczestników wycieczki odebrali rodzice.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.