Kultywowanie pamięci o żołnierzach Armii Krajowej – zapalenie zniczy oraz pozostawienie biało-czerwonych proporczyków.

W czwartek 27 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku pod opieką nauczycieli historii Przemysława Skrzypca oraz Małgorzaty Kowal odwiedzili Stary Cmentarz w Słupsku. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji obchodzenia Dnia Wszystkich Świętych, a także uczczenie pamięci o żołnierzach Armii Krajowej, patronach szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy 8b i 8c (wzmocnieni trzema uczennicami z 8f) umieścili na grobach żołnierzy AK około 140 biało-czerwonych proporców, wykonanych pod kierunkiem p. Anny Bajer przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza, a także zapalili znicze ufundowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Inspektorat w Słupsku. Warto dodać, że podczas tegorocznej akcji towarzyszyła nam grupa uczniów oraz harcerzy ze Szkoły Podstawowej we Wrześciu im. Stefana Roweckiego „Grota” z dyrektorem Zbigniewem Kamińskim na czele, która również przygotowała i pozostawiła chorągiewki na miejscach spoczynku żołnierzy AK.