Miło nam poinformować, iż kolejny raz w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”.

Jest to program  wykorzystujący zaawansowane narzędzia edukacyjne. Weźmie w nim udział 79 uczniów klas czwartych i  83 uczniów klas piątych oraz nauczyciele matematyki.

Projekt polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy zeszyt.online, wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści matematycznych – indywidualizuje rozwój każdego dziecka i pomaga rozwinąć zdolności matematyczne.

Do użytkowania platformy wystarczy przeglądarka internetowa. Po zalogowaniu uczeń dostaje zadania, których zakres i poziom trudności na bieżąco dostosowują się do aktualnych umiejętności oraz skuteczności w rozwiązywaniu.