Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną  z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może przybrać różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu czy komputera. Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o  tradycyjnych kartkach świątecznych. Adresaci kartek, niejednokrotnie zachwyceni ich wykonaniem oraz treścią życzeń, zatrzymują je na długo układając na szafkach czy kredensach. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które tworzymy samodzielnie. Własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I właśnie takie piękne kartki wykonali samodzielnie uczniowie klas 4-7 w ramach zajęć plastyki pod okiem pani Anny Bajer.

Kartki świąteczne wykonywane zostały różnymi technikami. Pomysłowość i ich barwność najlepiej ukażą zdjęcia  zamieszczone w poniższej galerii. Ilość wykonanych prac nie pozwoliła na pokazanie wszystkich, ale z pewnością będą one cieszyć oko domowników w czasie nadchodzących świąt. Zapraszamy do galerii.